Strona Główna Dziennik elektroniczny
Grudzień 17 2018 06:47:49   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Podróże kształcą, czyli o wycieczce do Warszawy
       14 – 15 czerwca 2018 r. uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Warszawę. Pierwszym punktem programu był Stadion Narodowy PGE. Wizyta na nim była spełnieniem marzeń wielu. Z trybun podziwialiśmy ogrom obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Następnie jechaliśmy metrem w pobliże Zamku Królewskiego skąd spacerkiem dotarliśmy do Placu Piłsudskiego, by zobaczyć Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 i Grób Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przed grobem. Później na Starówce podziwialiśmy zabytki Warszawy – Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syreny Warszawskiej, Barbakan, piękne kamieniczki. Ostatnim punktem pierwszego dnia był cmentarz Stare Powązki, na którym znajdują się groby zasłużonych pisarzy, artystów, muzyków, m.in. Niemena, Reymonta, Młynarskiego.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Manufaktury Cukierków. Pokrzepieni słodyczami ruszyliśmy do Wilanowa – perły polskiego Baroku, siedziby króla Jana III Sobieskiego. Później podziwialiśmy najładniejszy warszawski zespół parkowo – pałacowy w Łazienkach – Pałac na Wodzie, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder. Zwiedzanie stolicy zakończyliśmy w Pałacu Kultury i Nauki. Z trzydziestego piętra podziwialiśmy Warszawę z czterech stron.
Przygody i przeżycia wzbogaciły naszą wiedzę i doświadczenie, były lekcją i sprawdzianem samodzielności. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.


Rekrutacja
INFORMACJA
O REKRUTACJI ABSOLWENTÓW
DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
 
Przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej można sprawdzić do 6 lipca 2018 r. w sekretariacie szkoły.


Zakończenie roku szkolnego
       22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów szkoły podstawowej oraz klas drugich gimnazjalnych . po mszy świętej społeczność szkolna, zaproszeni goście oraz rodzice udali się do szkolnej sali gimnastycznej. Głos zabierali pani Małgorzata Wieczerzak – dyrektor szkoły oraz  pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy. Wśród obecnych gości znaleźli się również pani Renata Paterak – Sekretarz Gminy oraz pan Waldemar Maziarz – Przewodniczący Rady Gminy.
Pani Dyrektor wręczyła podziękowania osobom, które w minionym roku wspierały naszą szkołę swoją działalnością, między innymi panu Andrzejowi Głazowi i pani Renacie Paterak oraz rodzicom. Uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce lub odnieśli sukcesy w dziedzinie sportu ot6rzymali nagrody i dyplomy, które wręczali p. Dyrektor i p. Wójt.
Następnie krótki program artystyczny przedstawili uczniowie klasy II b gimnazjum oraz uczniowie klasy piątej.Zakończenie roku klas III gimnazjum
       Uczniowie klas trzecich  zakończyli  edukację w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym. Tej ważnej uroczystości towarzyszyły słowa gratulacji pani dyrektor Małgorzaty Wieczerzak oraz Przewodniczącego Rady Gminy i Rady Rodziców  pana Waldemara Maziarza. Piękne podziękowania od młodzieży otrzymali wszyscy  nauczyciele i pracownicy szkoły. Młodzież klas III przygotowała piękną i wzruszającą część artystyczną pod kierownictwem pani Renaty Lasek.


SUKCES W WARSZAWIE!
       „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości” to konkurs zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Towarzystwo Ziemiańskie. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Polski, którzy ze wsparciem opiekunów tworzyli prace pisemne, fotograficzne i multimedialne. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 122 pasjonatów historii z całego kraju w tym drużyna z naszej szkoły w składzie Michał Duszkiewicz, Julia Król, Justyna Krupa i Anita Rzeźnik wraz z opiekunem Małgorzatą Tyniec.
      Finał konkursu odbył się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie. Pierwszego dnia pobytu w stolicy uczniowie mieli okazję zwiedzić pałac w Wilanowie, zaś drugiego dnia odbyły się prezentacje prac przed komisją konkursową. Finaliści mieli za zadanie zaprezentować swoją prace przed komisją, a następnie odpowiedzieć na pytania. Tuszowska drużyna podczas rozmowy z komisją wypadła znakomicie. To przyniosło czwórce uczniów z klasy VI trzecie miejsce w kraju w kategorii praca multimedialna.
      Podczas gali finałowej laureaci wraz z opiekunem otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Prezesa IPN dr Jarosława Szarka.Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Klasy III – oddziały gimnazjalne – 21.06.2018 r. godz. 16.00.

Dowozy: 15.15 –Młodochów, Borki Niż, Babicha, Malinie, Grochowe (las, szkoła).
             15.15 – Grochowe II, Dębiaki, Sarnów, Czajkowa, Jaślany.

Klasy 0 – VII oraz oddziały gimnazjalne klasy II – 22.06.2018 r. godz.9.00

Dowozy: 8.00 –Młodochów, Borki Niż, Babicha, Malinie.
             8.00 – Grochowe II, Dębiaki, Sarnów, Czajkowa, Józefów, Jaślany.
             8.15 – Grochowe II, Grochowe I.

Akcja Na rowerze do pracy i szkoły.
       13 czerwca w szkole  odbyła się akcja społeczna Na rowerze do pracy i szkoły. Akcja jest jednym z zadań projektu Przyroda źródłem integracji i aktywności społecznej  mieszkańców  realizowanego przez szkołę. Wszyscy chętni uczniowie i pracownicy, którzy mieli możliwość, zrezygnowali w tym dniu z jazdy samochodem do szkoły i przyjechali rowerem. Rowerzyści  promowali w ten sposób aktywność ruchową, dbałość o kondycję fizyczną  i ochronę powietrza, zmniejszając ilość zanieczyszczeń ze spalin samochodowych. Akcja zakończyła się sukcesem.  Średnio rowerów na placu szkolnym bywało 52, a w dniu akcji było aż  119 rowerów. (wzrost rowerzystów o 56%).  Aż 67 uczniów zrezygnowało w tym dniu z jazdy samochodem do szkoły. Cieszymy się z wysokiej świadomości prozdrowotnej. Atrakcją akcji było losowanie nagrody-plecaka turystycznego Nike dla wszystkich uczestników .Szczęśliwcem został Jakub Mrozik z klasy 0. Gratulujemy!


Ogólnopolski Konkurs na Wiersz o Tadeuszu Kościuszce.
       ,,Mijają wieki i lata, a pamięć o wodzu nie ginie’’- pod takim hasłem w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rększowicach odbył się II Ogólnopolski Konkurs na Wiersz o Tadeuszu Kościuszce.
      Konkurs popularyzował tematykę patriotyczną, eksponował istotny dla polskiej poezji wątek patriotyczny, uwrażliwiał na słowo poetyckie, utrwalał poczucie dumy narodowej.
II miejsce w tym konkursie zajął wiersz autorstwa ucznia naszej szkoły Michała Duszkiewicza ucznia klasy VI. Opiekunem Michała jest Małgorzata TyniecOgólnopolskim Konkursie Literackim "Hubal"
        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział II Międzynarodowym IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Hubal".
Konkurs został przeprowadzony przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Biskupcu pod patronatem min. Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie.
      Prace oceniane były w III kategoriach:
szkoła podstawowa kl. I- III
szkoła podstawowa kl. IV - VI
szkoła podstawowa klasy VII i gimnazjum klasy II i III
      Na konkurs wpłynęło 438 prac z całej Polski i z zagranicy. 
W kategorii klasy I – III szkoły podstawowej
III miejsce zajął uczeń naszej szkoły Michał Tyniec z klasy I. Opiekunem Michała jest pani Lucyna Maziarz.

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM
       Z przyjemnością informujemy, że w dniu 13.06.2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu wręczono nagrody w  Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Kto czyta, nie błądzi”.  Wśród 8 laureatów są nasze uczennice: Karolina Górska i Paulina Patuszyńska ( klasa III b gimnazjum). Dziewczęta przygotowywała do konkursu  Grażyna Kusek.
Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wycieczka do Katowic
       W dniach 7-8 czerwca 2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział
w wycieczce do Katowic.
    Pierwszego dnia zwiedzili m.in. Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido”
w Zabrzu, budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji oraz Spodek.  
    Drugą dobę uczestnicy wyjazdu spędzili natomiast w „Energylandii” w Zatorze – największym Parku Rozrywki w Polsce. Miejsce to okazało się dla uczniów fenomenalną rozrywką, nie tylko pozwalającą zmierzyć się ze strachem, lecz także dostarczającą maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.


Strona 2 z 29 < 1 2 3 4 5 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym