Strona Główna Dziennik elektroniczny
Grudzień 17 2018 05:30:13   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Wiosenne ogródki pełne zdrowia
       Dzieci z oddziałów 0  i klas I-III założyły wiosenne ogródki  w  klasach.  Każdy chętny uczeń posiał lub zasadził ulubione warzywo, a następnie opiekował się nim, aby wyrosły piękne okazy. Wszystko po to, aby zachęcać wszystkich do spożywania dużej ilości świeżych  zielonych, a co najważniejsze zdrowych  nowalijek na wiosennych kanapkach. Zdrowych, bo spożywanych na surowo i pochodzących z własnej uprawy. Popatrzcie na efekty. Są wspaniałe okazy. Uprawa okazała się konkursem międzyklasowym ,w którym każda klasa zwyciężyła w  hodowli  innej roślinki. Klasa 0 a zwyciężyła za wyhodowanie pięknej cebulki, klasa 0 b- za najpiękniejsze okazy rzeżuchy. Pierwszaki zwyciężyły  za sadzonki ogórków. Klasa II uzyskała piękny szczypiorek z nasion, a klasa III zwyciężyła w hodowli najpiękniejszej sałaty. Gratulujemy wszystkim dbającym o zdrowie i ich sympatykom.

„ Młodzież Zapobiega Pożarom”
 Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej:
 „ Młodzież Zapobiega Pożarom”

      28 kwietnia 2018 r. Budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju uczestniczyły reprezentacje gmin powiatu mieleckiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. Uczennica klasy III b - Joanna Głaz zakwalifikowała się do finału, gdzie podczas eliminacji ustnych zdobyła wysokie IV miejsce.


Drużyna piłki nożnej naszej szkoły druga w powiecie mieleckim
      24 kwietnia 2018 roku odbyły się półfinały powiatowe w piłce nożnej chłopców. Drużyna  z naszej szkoły zdobyła I miejsce pokonując drużyny z Padwi Narodowej, Szkoły Podstawowej nr 6 w  Mielcu oraz Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu.
W finale powiatowym, który odbył się w Wadowicach Górnych piłkarze naszej szkoły zdobyli drugie miejsce.

11.04.2018 r. Sukces lekkoatletów w biegach przełajowych.
       W dniu 11 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas gimnazjalnych zdobyli III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych. Biegi odbyły się na obiektach RKFiS
w Kolbuszowej. W biegach brało udział 8 drużyn z czterech powiatów: mieleckiego, kolbuszowskiego, dębickiego i ropczycko–sędziszowskiego.Słowik Wiosny 2018
       27 kwietnia w  Szkole Podstawowej  w Tuszowie Narodowym odbył się już po raz 18 Gminny Festiwal Piosenki Przyrodniczej o tytuł Słowika Wiosny 2018. Impreza z każdym rokiem stawała się prestiżowym konkursem , który życzliwie wspierają sponsorzy. Obecnie szkoła szczyci się piękną tradycją ekologiczną związaną z Dniem Ziemi. Uroczystego rozpoczęcia imprezy dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak, witając gości i przedstawiając motto tegorocznego festiwalu: "Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków." Patronat honorowy nad festiwalem objął  Wójt Gminy Tuszów Narodowy -pan Andrzej Głaz. W tym roku piosenki przyrodnicze zaśpiewało 23 wykonawców z klas 0-III szkół z terenu Gminy Tuszów Narodowy. Jak co roku, mali artyści zachwycili publiczność i jury wysokim poziomem artystycznym, na tyle, że komisja wyjątkowo przyznała 2 tytuły Słowika Wiosny 2018 :Mai Nowak SP Malinie oraz Jakubowi Stali SP Tuszów Narodowy. Nagrody otrzymali :Milena Łącz kl.0 SP Tuszów Narodowy, duet :Wojciech Dydo i Oliwia Kukulska SP Borki Nizińskie, Alicja Klich SP Jaślany, Zuzanna Kielek SP Malinie. Wyróżnienia zdobyli: Joanna Głaz SP Jaślany, duet :Amelia Kluz i Karolina Demko SP Czajkowa, Joanna Klich SP Jaślany, Nikola Radka SP Tuszów Narodowy. Zwycięzcy festiwalu nagrody i wyróżnienia otrzymali z rąk gości honorowych: Wójta Gminy Mielec-  Józefa Piątka ,Nadleśniczego  Nadleśnictwa Mielec-Huberta Sobiczewskiego oraz Wójta Gminy Tuszów Narodowy - Andrzeja Głaza. Radosny wiosenny klimat imprezy dopełniły prezenty i poczęstunek  dla wszystkich  uczestników i  ich  opiekunów.  W nadziei  na organizację kolejnej edycji dyrektor szkoły oraz koordynator festiwalu Grażyna Zalewska -Vizauer, dziękując wszystkim za udział, zaprosiły do dalszej współpracy gości honorowych i nauczycieli, a uczestników do udziału za rok.

10.04.2018 r.
      10 kwietnia w naszym kraju obchodzono kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej.
W Tuszowie Narodowym także wspomniano poległych w Katyniu 1940 roku oraz ofiary tragedii z 2010 roku.
      Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Z intencji Wójta Gminy – Pana Andrzeja Głaza modlono się o wszystkich zmarłych w tych tragicznych okolicznościach.
      Następnie, pod symboliczną Golgotą Wschodu znajdującą się na placu kościelnym, wszyscy zebrani złożyli hołd ofiarom.
      Wśród zgromadzonych znaleźli się duchowni, władze gminy, poczet sztandarowy Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym wraz z prezesem Stanisławem Ciejką, poczty sztandarowe gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z dyrekcją szkoły. Po wspólnej modlitwie uroczystość zakończono.

10.04.2018 r."MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
 Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
w Gminie Tuszów Narodowy


      10 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy (SP Borki Nizińskie, SP Czajkowa, ZS Jaślany, ZS Malinie, SP Tuszów Narodowy z filią w Grochowem z oddziałami gimnazjalnymi) oraz czterech uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 31 uczestników. W roli obserwatorów uczestniczyli opiekunowie z poszczególnych szkół z Gminy Tuszów Narodowy. Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała trzyosobowa komisja w składzie:
Przewodniczący – kpt. Andrzej Kukliński – Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Mielcu,
Sekretarz  – mł. kpt.w st.spocz. Kazimierz Nowak – Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Tuszowie Narodowym,
Członek – Stanisław Pelic – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z filią w Grochowem.
Kpt. Andrzej Kukliński  zapoznał uczniów z regulaminem i sposobem punktacji przy obliczaniu wyników testów.

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa wiekowa -( szkoły podstawowe, kl. I-VI)
 I miejsce – Martyna Krępa – ZS Malinie,
 II miejsce –  Arleta Rokoszak - SP Borki Nizińskie,
 III miejsce – Dorota Pogoda – SP Borki Nizińskie.

II grupa wiekowa -( szkoły podstawowe kl.VII oraz klasy gimnazjalne)
I miejsce – Joanna Głaz – SP Tuszów Narodowy - kl.III gim.,
II miejsce –  Karolina Trela – SP Tuszów Narodowy - kl. II gim. ,
III miejsce – Weronika Leśniak – SP Czajkowa.

III grupa wiekowa -( ponadgimnazjalna)
I miejsce – Magdalena Trela– ZSE Mielec – OSP Malinie I,
I miejsce –  Grzegorz Niziołek – OSP Malinie I,
III miejsce – Grzegorz Ulrych - OSP Malinie I.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie którzy zajęli I i II miejsce.

      Na zakończenie turnieju Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy – Renata Paterak  pogratulowała zwycięzcom i życzyła sukcesów na szczeblu powiatowym. Następnie Sekretarz Gminy - Renata Paterak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym – Małgorzata Wieczerzak oraz kpt. Andrzej Kukliński  wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym w ramach środków z  funduszy Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku, a zwycięzcom - życzymy sukcesów na turnieju powiatowym który odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2018 roku w Czerminie.

6.04.2018 r. NIEPODLEGŁA Z BLISKA
       „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego…. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania.”
Św. Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”

      Tymi słowami dyrektorka Szkoły Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym podziękowała dr Adamowi Buławie, który 6 kwietnia wygłosił wykład ph. „Niepodległa z bliska”. Spotkanie było ważnym punktem cyklu wydarzeń składających się na tuszowskie obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  Wśród uczestników konferencji byli: Fryderyk Kapinos – prezydent miasta Mielca, Józef Piątek – wójt gminy Mielec, członkowie Społecznego Komitetu Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości reprezentowanego przez Andrzeja Głaza – wójta gminy Tuszów Narodowy, mieszkańcy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.
Dr Adam Buława ma rodzinne korzenie na ziemi mieleckiej. Obecnie pełni funkcję dyrektora Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, przewodniczącego Rady Dzielnicy Żoliborz a także wykłada historię na Uniwersytecie im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w dziejach Polski od jej upadku w XVIII wieku do odzyskania niepodległości w 1918 r.
„Przekazywanie wiedzy o dziejach ojczystych to obowiązek historyka i jego życiowa misja” – napisał w kronice tuszowskiej szkoły.
Konferencję urozmaicił występ młodzieży. Następnie goście złożyli wiązanki kwiatów pod tuszowskimi pomnikami: św. Jana Pawła II i gen. W. Sikorskiego.
Spotkanie w Centrum Pamięci generała Sikorskiego było zwieńczeniem uroczystości.


6.04.2018 r. NIEPODLEGŁA Z BLISKA
25.03.2018 r. POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS VII – MIX
       Duże emocje towarzyszyły meczom w ramach Powiatowego Turnieju Siatkówki Klas VII. Zawody przeprowadzono w sali gimnastycznej SP w Tuszowie Narodowym. W turnieju grały drużyny z : SP Borowa, SP Malinie, SP Czajkowa oraz SP Tuszów Narodowy. „Czarnym koniem” zawodów okazał się zespół gospodarzy wygrywając wszystkie mecze - zdobywając I miejsce.
Wyniki meczów:
1.    SP Tuszów Nar. – SP Malinie  2:0
2.    SP Borowa – SP Czajkowa  2:0
3.    SP Tuszów Nar. – SP Borowa  2:0
4.    SP Malinie – SP Czajkowa  2:0
5.    SP Tuszów Nar. – SP Czajkowa  2:0
6.    SP Malinie – SP Borowa  2:1
Tabela końcowa:
1. miejsce SP Tuszów Narodowy
2. miejsce SP Malinie
3. miejsce SP Borowa
4. miejsce SP Czajkowa
      Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy    z poszczególnych zespołów nagrody rzeczowe.


POŻEGNANIE ZIMY NA LODOWISK
       21marca 2018 r. w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas IV, V, VI, i VII wyjechali na kryte lodowisko do Dębicy. Opiekunami byli: pani Małgorzata Pierzchała, p.Małgorzata Forczek, p.Elżbieta Paśko i p.Stanisław Pelic. Przez ponad 120 minut uczniowie doskonalili jazdę na łyżwach. Niestety
o godzinie 11.00 trzeba było kończyć zabawę na lodzie.  W drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji McDonald.  Zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do szkoły około godziny 13.00.
      Wyjazd był bardzo udany, gdyż celem wycieczki nie  było tylko doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, ale również integracja uczniów oraz oczywiście dobra zabawa.


Strona 4 z 29 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym