Kamień Gua Sha do masażu twarzy to narzędzie używane zazwyczaj w metodach masażu oraz pielęgnacji cery. Nazwa „Gua Sha” wywodzi się z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W zestawieniu znaczy to rzeczywiście „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, wykorzystywana do masażu twarzy, jest zwyczajnie zbudowana z jadeitu lub jasnego kwarcu. Te naturalne minerały posiadają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co wpływa, że są doskonałe do używania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma różne kształty, jakie są dobrane do różnych obszarów twarzy i zwykle posiadają zaokrąglone krawędzie, ażeby nie uszkodzić delikatnej skóry. Kamień Gua Sha robiony nim masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu napięcia mięśniowego, redukcji opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do poprawy elastyczności oraz stanu skóry. Dodatkowo, wielu ludzi uważa, że płytka Gua Sha do masażu twarzy posiada cechy uspokajające i potrafi posłużyć w redukcji strachu oraz napięcia. Kamień Gua Sha jest powszechnie zwany też „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego poprawne zastosowanie jest kluczowe dla uzyskania oczekiwanych efektów pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak odpowiednio użyć kamień Gua Sha:
1. Oczyść twarz: Na początku należy dokładnie oczyścić skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu lub innego dobrego środka czyszczącego. Usunięcie wszystkich pozostałości make up i zanieczyszczeń pozwala na odpowiedniejsze wchłanianie produktów pielęgnacyjnych oraz zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.
2. Nanieś preparat: Dalej na umytą skórę twarzy należy nałożyć serum lub inny ulubiony środek do pielęgnacji cery. Preparat ten zagwarantuje właściwą warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 i pozwoli jej prostsze przesuwanie się po twarzy.
3. Wybierz właściwy kamień Gua Sha do masażu twarzy: Wyselekcjonuj kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, który pragniesz masować. Duże kamienie potrafią być stosowane na obszarze szyi, podczas gdy małe kamienie nadają się do skóry wokół oczu.


4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , wykonując proste pociągnięcia wzdłuż kształtów twarzy oraz szyi. Unikaj zbyt silnego nacisku, aby zapobiec podrażnieniom twarzy. Możesz skoncentrować się na obszarach, gdzie są zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powielaj ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez daną liczbę powtórzeń albo poprzez wyznaczony moment, zwykle około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po zakończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy powinna być dobrze oczyszczana wodą, potem osusz ją i przechowuj w suchym miejscu. Systematycznie stosowany kamień Gua Sha może pomóc w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni oraz ulepszeniu jędrności oraz stanu skóry.