Mata z kolcami do akupresury dla kogo się nadaje?
Czy mata z kolcami https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 będzie dobra dla Ciebie? Mata z kolcami z poduszką który dobrać rozmiar? Jeśli trapią cię te wszystkie pytania zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym postaramy się odpowiedzieć na powyższe zagadnienia. Coraz więcej pań ma siedzący sposób życia, trwanie w jednej pozycji często doprowadza do ciągłych bólów karku lub szyi. Mata z kolcami do akupresury stanowi świetne rozwiązanie i działa w zniwelowaniu bólu. Mata z kolcami do rehabilitacji do czego się nadaje? Mata z kolcami na kręgosłup została ona wyprodukowana przez chińskich lekarzy, interesujących się akupresurą. W współzależności od wyselekcjonowanego zestawu potrafimy mieć – mata z kolcami z poduszką, jaka jest w rozmaitych kształtach. Wszelkie elementy pokryte są kolcami, które pod wpływem ciężaru naciskają bolące miejsca. Nacisk rzutuje na organizm w ten sam sposób co tradycyjny masaż – zmniejsza napięcie mięśniowe, wzmacnia układ krwionośny. Działa kojąco na nasz system. Wypustki są stworzone z plastiku lub metalu mosiądzu nie są optymalne dla osób początkujących, gdyż mogą wywoływać silny ból. Wypustki przymocowane są w kilkunasty rzędach do maty, dzięki czemu nacisk jest regularny. Są one w rozmaitej liczbie, są mata z kolcami z poduszka jakie mają nawet 16 tysięcy wypustek. Lekkie zaczerwienienie skóry oraz drobne wgłębienia mówią o leczniczym działaniu maty i skuteczniejszym ukrwieniu konkretnego miejsca.
Przy których schorzeniach mata z kolcami będzie dobra?

  • bóle stawów
  • bóle kręgosłupa
  • skórka pomarańczowa
  • stress
  • łagodzenie bóli miesiączkowych

Mata z kolcami do rehabilitacji jak działa? Są nadzwyczaj w użytkowaniu. Wystarczy ułożyćsię na miękkim podłożu i po zwyczajnie się na nich położyć. Ważne jest to żeby miejsce kontaktu z kolcami, jakie nas boli było pozbawione ubrania. Jeżeli na samym początku na macie z kolcami sprawia nam ból możemy ją przykryć cienkim kocem. Wiele pań, bardzo chwali sobie działanie maty, jednak pamiętajmy, żeby stosować ją systematycznie. Jeżeli planujemy zminimalizować nacisk na organizm możemy mate ułożyć na delikatnym podłożu, wtedy nacisk na nasze ciało będzie delikatniejszy. Mata z kolcami na kręgosłup – osoby niedoświadczone oraz bardziej podatne na ból mogą zaczynać przygodę z kolcami od 5 do 10 minut masażu dziennie i idealnie jeżeli będą to kolce plastikowe. Gdy przyzwyczaisz się do ucisku, będziesz w stanie korzystać z maty coraz dłużej.

Mata z kolcami na kręgosłup możesz nawet spędzać na niej 40 minut dziennie, oglądając tv lub grając przy komputerze. Mata z kolcami do akupresury to doskonały metoda na konfrontację z bólem w domowy zaciszu. Ale przed jej używaniem winniśmy się skontaktować ze fachowcem, który dokładnie poleci nam wykonywane ćwiczenia. Miejmy na uwadze, że mata z kolcami do akupresury nie zastąpi nam prawdziwej terapii, ale na 100% nam pomoże jeżeli będziemy ją odpowiednio i systematycznie stosować. Dodatkowo, organizm po terapii leżenia na macie do akupresury jest odprężone, zrelaksowane. Zaleca się, aby położyć się na macie przed snem, co przyniesie większe zaśnięcie oraz wyjątkowy sen.
Mata z kolcami z poduszką przeciwwskazania do użytkowania

  • otwarte rany lub infekcja skóry
  • padaczka
  • choroby układu krążenia
  • ciąża