Stół rehabilitacyjny z pilotem to zasadnicze wyposażenie pomieszczeń fizjoterapii, bez którego ciężko jest przeprowadzać rehabilitacje pacjenta. Na rynku dostępnych jest wiele modeli stołów, które przeznaczone są do różnego rodzaju rehabilitacji, a ich struktura odpowiada konkretnym potrzebom, aby odciążyć fizjoterapeutę w momencie przeprowadzania zabiegu. Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest zapewne najczęściej pomocnym stołem wśród rehabilitantów. Funkcja za pomocą pilota zmiany wysokości jest obowiązkowa, jeśli zazwyczaj podczas rehabilitacji chcemy opuszczać i podnosić pacjenta. Nie musimy wtedy przerywać masażu tylko w przebiegu lekko podnosić leżanką. Stół rehabilitacyjny z pilotem idealnie sprawdzi się warunkach gdy z gabinetu korzysta, kilku fizjoterapeutów. Rozumiemy, że każdy spośród nich ma osobiste upodobania i będzie mógł łatwo dostosować wysokość do indywidualnych potrzeb. Dla wygody terapeuty i pacjenta stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym jest zaopatrzony w elektryczną regulację wysokości w granicach 41-105 cm. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath jest to stół jakości premium, dzięki czemu materiał jest antybakteryjne jak też odporne na zabrudzenie. Posiada też zagłówki z podnoszącym komfort wycięciem na buzie i ergonomiczne podpórki na dłonie. Jak rozumiemy stół rehabilitacyjny z pilotem jest dostępny w kliku odmianach kolorystycznych. Materiał musi odpowiadać kolorystycznie wnętrzu kliniki. Rama na której opiera się stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest nadzwyczaj mocna i jednocześnie może mieć rozmaite odcienie. Malowana jest ona proszkowo, a wybór tonów jest naprawdę spory. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową jest zaopatrzony w kąta nachylenia zagłówka od -70° do 40° oraz 2-częściowy zagłówek z podłokietnikami opuszczanymi wobec ich centralnej części.

Stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym może być również zaopatrzony w funkcje fotela. Tylna cześć stołu może być unoszona pod katem 90 stopni. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath może być również zaopatrzony w elektryczna regulację centralnej części leżanki, którą potrafimy unieść na wybraną przez nas wysokość. Oczywiście stół rehabilitacyjny z pilotem może posiadać te obie funkcje jednocześnie.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości podstawowe wyposażenie:

  • opuszczane koła, dzięki tej funkcji stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową możemy lokować w dobre dla nas miejsce bez ogromniejszego wysiłku
  • stół rehabilitacyjny z pilotem jest solidny i wytrzymały na spore obciążenia, dzięki czemu podczas przeprowadzenia masażu stół się nie ugina
  • stół rehabilitacyjny z pilotem bobath posiada podział leżanki na kilka części w zależności od własnych potrzeb. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową powinien mieć jak najwięcej łamań, dlatego tutaj lepiej wziąć pod uwagę stół 5 lub 7-częściowy.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości występuje w kliku formach i cenach. Więc selekcjonując dobry stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym winniśmy zwrócić uwagę na przyzwyczajenia fizjoterapeuty. Oczywiście musi się wspomnieć im więcej funkcji tym wartość niestety będzie wyższa. Warto natomiast mieć na uwadze aby stół rehabilitacyjny z pilotem był dobrej klasy, świadczy to też o własnym gabinecie.