Masz częste infekcje, przechodziłeś Covid, a może uprawiasz sport wyczynowo. Potrzebny więc jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni grupę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych pomaga w przywróceniu lub utrzymaniu właściwej sprawność oddechowej. Kiedyś mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany zazwyczaj sportowcom. Właśnie nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano robić na nich własne terapie oddechowe, dopasowane do potrzeb danego pacjenta. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla pań długo leżących;
  • dla sportowców szczególnie w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które pracują głosem, jak np dziennikarze;
  • pacjenci po przebytych infekcjach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go używać:

  • ludzie w okresie infekcji oddechowej;
  • ludzie z pękniętym bębenkiem albo w okresie zapalenia ucha;
  • u pacjentów z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie mamy typy.? Możemy tu wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak również mechaniczny. Jak znamy manualny jest o dużo tańszy gdyż regulacja przepływu powietrza nie jest intuicyjna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo zaprojektowane są one bardzo podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma także 3 różne piłki w trzech barwach, które pokazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o różnej objętości powietrza. W okresie wydechu nie mamy| żadnego oporu, Natomiast w okresie wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej zaawansowany trenażer do oddechu manualny może mieć regulacje przepływu powietrza. Ale wszystko tu zależny jest o modelu jaki pozostanie przez nas wybrany.

Trenażer medyczny automatyczny jest mniejszy i w używaniu. Jego kluczową zaletą jest szansa zabrania go ze sobą. Jest zgrabny i zakończony ustnikiem. Działa na zasadzie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w innowacyjnych modelach możemy sami regulować. Przy wydechu nie ma oporu. W okresie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były szczególnie intensywne. Miejmy na uwadze jednak, że nawet taki trenażer do ćwiczeń oddechowych winien być pod kontrolą doktora. Nie zawsze każdy z nas rozumie jak je odpowiednio skalibrować i jak długo na nim ćwiczyć w okresie zajęć. Proponowane jest oczywiście robienie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla pań zaczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeżeli planujemy polepszyć naszą formę oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wówczas trenażer medyczny winien być nabyty w profesjonalnym sklepie. Na pewno musi być automatyczny a my jako zawodnicy powinniśmy być pod kontrolą doktora. Trenażer do oddechu jest dostępny w hipermarketach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak i wagą, jaka może okazać się ważna przy jego doborze. Ważne jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych realizował własne wymagania. Nie zawsze warto| jest nabywać wybrany typ, warto więc zasięgnąć najpierw opinii przed jego nabyciem.