Trenażer oddechu jest obowiązkowy, jeżeli planujemy podnieść siłę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych jest używany nie tylko dla osób, które aktywnie ćwiczą i pragną unowocześnić swoje osiągnięcia w treningu, lecz także u pań po infekcjach. Trenażer oddechowy jego istota pracowania jest naprawdę łatwa. Polega na wytworzeniu oporu przy wdechu. Wbrew pozorom na rynku są bardzo innowacyjne urządzenia, które mają zaawansowane funkcje. Trenażer do oddechu możemy podzielić na manualne, które mają piłki. W momencie wdechu są one ponoszone, także bardziej zaawansowane. Zrobiony jest on z trzech komór różnej wielkości (o przepływie powietrza do 600 ml/s, 900 ml/s i 1200 ml/s), w każdej komorze jest się plastikowa piłka, która wykazuje przepływ – różny, w zależności od żądanego oporu. Trenażer oddechowy jego zadanie jest takie same. W miarę oddychania przez aparat, wdech powoli staje się coraz większy, co wynika z natury treningu siłowego mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych potrafi być również zaprogramowany wedle własnych upodobań, jednak są one już droższe. Automatyczny trenażer do ćwiczeń oddechowych możemy zabrać ze sobą wszędzie. Jest mały i poręczny. Dlatego ćwiczyć możemy w każdej dowolnej chwili. Jest to niezwykle istotne. Ustawienie oporu, który będzie dla nas najlepszy. Trenażer do oddechu wybierając lekki opór jest niewątpliwie polecany dla osób zaczynających, które ćwiczą mniej niż 2h tygodniowo.

Największy opór polecany jest dla osób przygotowujących się do zawodów jak np kolarzy. Jednak winien być on jedynie wtedy ustawiany, gdy wszystkie dwa opory już zaliczyliśmy czyli lekki oraz średni. Trenażer oddechowy jakie są przeciwwskazania. Tutaj oczywiście nawet najdrobniejsze choroby dróg oddechowych dyskwalifikują jego używanie. U osób z kłopotami sercowymi jak również z pękniętą błoną bębenkowa. Trenażer do ćwiczeń oddechowych który wybrać? Tutaj najkorzystniej jest pójść się do specjalistycznego sklepu. Największy jednak wybór jest w necie. Ceny również są bardzo zróżnicowane. Powinno się poinformować sprzedawcę na czym nam wyjątkowo zależy, a on na pewno wybierze dla nas korzystny model. Nie jest to oczywiste, gdyż jest ich na rynku bardzo wiele. Jednak jak wszędzie są marki, jakie przewyższają konkurencje. Należy jednak mieć na uwadze, że im bardziej rozwinięte urządzenie tym stawka będzie wyższa. Trenażer oddechowy przez kogo jest głównie wybierany

  • przez panie zarabiające głosem jak lektorzy
  • osoby, które są po dużych operacjach i są trwale lezące
  • po chorobach, w tym także po Covid
  • sportowcy także kobiety często uprawiające sport.

Trenażer do oddechu to na pewno świetny zakup, który ulepszy nam naszą zdolność oddechową. Atrakcyjne jest również iż osoby, które nurkują na dużych głębokościach chcąc wykorzystywać jak najmniej powietrza winny także na nim ćwiczyć. Ich efektywność na pewno się polepszy.