Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz większym zainteresowaniem. Wyniki są naprawdę błyskawiczne i możemy je dostrzec już po paru tygodniach używania. Bańki gumowe nie tylko ujędrniają skórę pośladków lub ramion, ale też mogą wymodelować naszą sylwetkę, a przede wszystkim zlikwidować rozstępy – bańki gumowe na cellulit. Masaż dokonuje się także na bóle mięśni i doskonale rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe jak wyglądają?
Bańki gumowe to forma baniek próżniowych, których strategia działania, to zaciąganie tkanki pod powstałym ciśnieniem. Są one zazwyczaj zrobione z gumy czy sylikonu, jednak także możemy spotkać takie zrobione ze szkła lub bambusa. Bańki gumowe na cellulit są w różnych kształtach, dzięki czemu możemy dopasować ich moc do wyselekcjonowanej przez nas części ciała:

  • o wielkości 5-10 cm bańki gumowe dedykowane są do masażu większych części ciała jak pośladki czy brzuch
  • o wielkości 2-5 cm bańki chińskie gumowe doskonale sprawdzają się przy masażu ramion czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak stosować?

  • 1. Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra powinna być prawidłowo natłuszczona specjalnymi kremami do masażu lub naturalną oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przytwierdź do wybranej części ciała i wyeliminuj nadmiar powietrza. Kształt który mają bańki chińskie gumowe pozwala koordynować z którą bańka gumowa jest zasysana do uda.
  • 3. Długość masażu jest uzależniony od części ciała. Masaż bańką chińską winien trwać od 15 do 30 minut. Wolno go powielać nie częściej niż co 2-3 dni. Pełna seria zawiera zazwyczaj około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt duża siła użyta przy masażu może wywołać pojawienie się siniaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze ud.

W jaki celu są stosowane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są bardzo pozytywnym zabiegiem do walki z rozstępami czy cellulitem. Jest aktualne to technika nieinwazyjna i dostępna, dlatego coraz więcej dziewczyn ją stosuje. Bańki gumowe na cellulit są niedrogie, a masaż już po paru zabiegach przynosi rezultat. Dzięki niemu nasza twarz staje się elastyczna i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna znikać. Masaż polepsza mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, a skóra staje się gładsza i silniejsza.
Bańki gumowe są także używane w leczeniu chorób bólowych.

Niwelują bóle kręgosłupa, ale także zmieszają napięcie spowodowane siedzącym stylem życia. Masaż nie winien być stosowanych, u ludzi z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w kierunkach medycznych możemy użyć w:

  • bólach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • bólach mięśniowych;
  • bólach płucnych;
  • problemach ukrwienia danej okolicy.

Czy bańki gumowe na cellulit powinniśmy wykorzystywać sami w domu?
Pewnie tak, jednak przed masażem powinniśmy się adekwatnie do niego przygotować. Umyć, wysuszyć ciało, jak też dobrze ją natłuścić olejkami gdy np. makadamia , kokosowy. Bańki gumowe winny posiadać temperaturę około 40 stopni, dlatego świetnie jest ją przed zabiegiem namoczyć w ciepłej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednakże należy mieć na uwadze, by masaż zrobić zwykle w kierunku sera. Dlatego bańki chińskie gumowe https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 powinny być zaciągane w najniższym punkcie oraz kulistymi ruchami masaż winien być prowadzony ku górze. Miejmy na uwadze, że sam masaż nie zdziała cudów powinniśmy zmienić przede wszystkim zwyczaje żywieniowe, aby wyniki były naprawdę dobre.