Na samym początku powinno się stwierdzić czym jest rehabilitacja metodą NDT-Bobath ?

Została ona wykreowana przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Stosowana jest ona szczególnie u młodych dzieci, natomiast może być również wykonywana u dorosłych. Metoda ta polega na eliminacji nieprawidłowych nawyków i poprawę napięcia mięśniowego. Dlatego tak ważne jest aby dobrać wygodny stół do bobath, który będzie spełniał obrane przez nas zasady.

Stoły do bobatha występują jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, ale teraz wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza kuracja będzie opierać się na nastolatkach winniśmy zakupić stół do bobath szczególnie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim robić zabieg. Wymiary leżanki są uniwersalne i posiadają wymiar 190 x 110 cm, które są przystosowane do pracy z nastolatkami. Stół bobath ma zazwyczaj antypoślizgowe nóżki, które zapewniają fizjoterapeucie stabilność podczas masaży. Tego rodzaju stoły do bobatha są zwykle jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Posiadają stalowe, mocne ramy, jakie są zwykle malowane proszkowo. Jeśli chodzi o materiał możemy ją osobiście wybrać. Stół bobath może posiadać odcień, taki który będzie pasował do naszego lokalu. Jest to dosyć ważny element naszego designu. Tapicerka musi posiadać certyfikat UE. Obicia według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na normalną tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Niewątpliwie są materiały typu VIP, które są lepsze, a jakość pacjenta jest o wiele większy przy rehabilitacji. Charakteryzują się one przeważnie super powłoką przeciwbakteryjną, a wszystkie zanieczyszczenia są prosto z tego typu materiału zmywane. Stół do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 możemy nabyć w dowolnej konfiguracji, ale tu na 100% istotna będzie cena. Im wyższe wyposażenie tymże oczywiście cena będzie większa.

Możemy również zakupić stół bobath elektrycznie sterowany, który na 100% będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, która jest poruszana automatycznie za pomocą pilota, pozwoli nam podnoszenie pacjenta w momencie trwania masażu.

Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele znakomitszy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha ma konstrukcję stalową, która zapewnia wsparcie dodatkowo możemy ją dobrać w kilku odcieniach. Tapicerka i jej odcień również dostępny jest w kilku wersjach do wyboru od zwykłego do materiałów z wyższej półki. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Możliwość ta jest doskonała przy niewielkim gabinecie i rozmaitych technikach pracy rehabilitanta. Pragniemy mieć na uwadze, że zwykły stół bobath waży około 90 kg dlatego poruszanie go może być uciążliwe, a złożenie go i ustawienie w odpowiedniej pozycji, jest rzeczywiście dużym walorem.

Stół do bobatha możemy także doposażyć:

  • możemy poprawić wielkość leżanki
  • dobrać odcień tapicerki i ramy
  • zakupić pilota nożnego lub tradycyjnego
  • stojaki na ręczniki papierowe

Praca z dziećmi przy rehabilitacji nie jest prosta, dlatego stół do bobatha winien posiadać regulacje wysokości. Zwykle w supermarketach komputerowych w których jest chyba najbogatszy ich wybór. Wybierając korzystny dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z myślami w internecie jak także z ocenami masażystów. Jakość i wyposażenie stołu powinno być dla nas odpowiednie gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długi okres czasu. Jeśli posiadamy wątpliwości powinno się zatelefonować do sklepu lub do niego pójść, aby zapytać się o detale.