Stół rehabilitacyjny sumer to istotne wyposażenie każdego gabinetu do masażu. Nie zawsze każdy stół sumer będzie przydatny dla każdego masażysty. Jak wybrać takie stoły rehabilitacyjne sumer, żeby były dla nas najbardziej odpowiednie podczas pracy. Stoły sumer są wytwarzane przez polskiego producenta i idealnie nadają się do przeprowadzania na nich terapii manualnej. Powinniśmy wyróżnić ich kilkanaście rodzajów.

Stoły stacjonarne sumer pionizacyjne. Ich istotna zaletą jest szersza regulacji kąta pochylenia w przedziale 0-87 stopni. Ta funkcja jest niezbędna przy pewnych ćwiczeniach, a sterowanie nią za pomocą pilota polepsza pracę rehabilitanta. Stół stacjonarny sumer może występować w kilkunastu kolorach. Posiadamy wielki wybór barw, dzięki czemu zawsze odnajdziemy satysfakcjonujący nas odcień, który idealnie wpasuje się do naszego pokoju. Wiemy jak jest to ważne dlatego stoły sumer posiadają naprawdę sporą liczbę barw materiałów – nie tylko barw, lecz też obić od zwykłych do dodatkowo płatnych czyli VIP, które cechują się powłoką antybakteryjną, lecz też są odporne na plamy.

Stół do rehabilitacji sumer krzyżakowy. Jego istotna zaletę jest elektryczna regulacja ustawienia leżanki. Jest on jednym z bardziej zaawansowanych stołów. Stosowany jest głównie w prywatnych klinikach do masażu, lecz zarówno do kinezyterapii personalnej. Stoły elektryczne sumer mają regulację sprężynową zagłówka. Potrafimy nim sterować od -60 do 60 stopni. Zagłówek ma niezwykle stabilną formę również jest wytrzymały na obciążenie. Jak każdy stół stacjonarny sumer posiada antypoślizgowe koła, które umożliwiają duży komfort pracy przy kuracji. Konstrukcja stołu jest stabilna nie ślizga się, co jest szczególnie ważne przy pracy rehabilitanta. Stoły sumer posiadają wytrzymałą ramę malowaną proszkowo, tu również możemy skorzystać z wyboru kolorów, aby cała konstrukcja pasowała do naszego wnętrza. Sumer stoły rehabilitacyjne mogą mieć różne doposażenie za opłatą:

  • Stół sumer posiada zagłówki 3 częściowe.
  • Stół do rehabilitacji sumer – posiada zagłówek z podłokietnikiem, który znajdzie szczególnie wykorzystanie w przypadku polepszenia komfortu pacjenta leżącego na brzuchu. Pozwala on takie położenie chorego aby masaż górnej części pleców był jak najbardziej wydajny i przynosił pacjentowi zadowolenie.
  • Stół rehabilitacyjny sumer ze dodatkowym siłownikiem o dużej mocy, zwiększający udźwig stołu .
  • Stół stacjonarny sumer ze zwiększoną powierzchnią leżanki.

Sumer stoły rehabilitacyjne ile kosztują? Aby wyselekcjonować dobry stół rehabilitacyjny sumer powinniśmy zachować zdrowy rozsądek i wybrać, taki jaki będzie nam pod względem funkcjonalności najkorzystniej odpowiadał. Stół sumer możemy nabyć już od kilkunastu tysięcy, jednak z dodatkowym wyposażeniem kwota może być zdecydowanie wyższa. Nie zawsze opłaca się mieć wszelkie dostępne ekstra wyposażenia, gdyż może się okazać, że z większość nie będziemy korzystać. Stoły elektryczne sumer są to jednak jedne z najkorzystniejszych stołów na rynku i cieszą się wielką popularnością wśród rehabilitantów. Niektórzy postanowią nabyć stół elektryczny sumer, gdyż jest on dla nich najlepszy. Zakres pracy jest znaczniejszy, co ułatwia pracę. Innym masażystanatomiast wystarczy stół stacjonarny sumer z regulowaną wysokością, gdyż inne dodatkowe urządzenie jest dla nich niepotrzebne po prostu za drogie. Musimy jako fizjoterapeuci wyselekcjonować mądrze aby stoły sumer, zaspokoiły nasze wymagania w 100%.