Mata do akupresury na ból głowy to artykuł, który przynosi nam ulgę w przypadku wielu schorzeń. Najczęściej możemy wyróżnić:

  • mata do akupresury na brzuch
  • mata do akupresury na cellulit
  • mata do akupresury na ból głowy
  • mata do akupresury na kręgosłup
  • mata do akupresury na migreny

Tego rodzaju mata do akupresury na kręgosłup może być używana przez nas w zaciszu domowym. Jednak reklamowane jest udanie się do specjalisty, zdiagnozowanie bólu, a następnie poznanie dobrych technik używania maty. Mata do akupresury na migreny jej głównym zadaniem jest rzeczywiście pozbycie się bólu czy to głowy, kręgosłupa. Jednak mata do akupresury na cellulit ułatwi nam również w wojnie z pomarańczową skórką oraz uelastyczni nasz brzuch. Uznaje się bowiem, że taka mata do akupresury na kręgosłup umożliwi nam złagodzić tez rwę kulszową i nieco obniżyć ciśnienie. W wyniku pozwoli toż ograniczyć napięcie mięśniowe oraz ból w uciskanym miejscu. Warto wspominać o częstotliwości. Regularne stosowana mata do akupresury na migreny pozwoli unormować pracę systemu nerwowego, sercowo-naczyniowego, odpornościowego i oddechowego. Każda mata do akupresury na brzuch ma dobrze wyprofilowane igły lub kolce. Potrafią być one wyprodukowane z materiału ABS lub metali takich jak nikiel, srebro, żelazo, cynk oraz miedź. Metalowe kolce na macie są dedykowane dla osób doświadczonych w ćwiczeniach, które wcześniej ćwiczyły na pozostałych rodzajach mat i nie spawają one im bólu. Mata do akupresury na cellulit stworzona z ciała ABS przeznaczona jest dla osób początkujących, które zaczynają swoją przygodne z matą. Dla osób szczupłych oraz z ogromną wrażliwością na bodźce polecamy maty o słabszej ostrości wypustek. Mata do akupresury na kręgosłup – jaką nabyć? Wbrew pozorom nie jest to zagadnienie łatwe. W magazynach możemy napotkać wiele gatunków mat i zazwyczaj nie wiemy, która będzie dla nas najodpowiedniejsza. Jeżeli mata do akupresury na kręgosłup jest niezbędna ci w pracy – jesteś fizjoterapeutą i wiele ludzi korzysta z niej codziennie powinieneś wybrać taką, którą można łatwo zdezynfekować. Jeżeli chcemy ją kupować dla siebie to wybór jest faktycznie duży.

Mata do akupresury na brzuch a jej powierzchnia? Jeżeli czujesz ucisk czy dyskomfort w pewnym miejscu możesz uzyskać mate małych rozmiarów. Natomiast jeżeli doskwiera Ci ból pleców powinieneś kupić taką aby łatwo się na niej ułożyć. Mata do akupresury na cellulit z bogatą ilością wypustek będą skuteczniejszym wyborem, bo dzięki nim zabieg na 100% będzie trwał krócej.
Ile leżeć na macie?
Wszystko uzależnione jest od poziomu zaawansowania danej osoby. Mata do akupresury na migreny powinno stosować się blisko 30 do 50 minut. Jednak na samym wstępie będziemy odczuwać dyskomfort, dlatego czas używania maty będzie krótszy. Mata do akupresury na cellulit można stosować tak właściwie codziennie, chyba że zauważymy na naszym ciele zmiany w postaci np. siniaków. Wtedy najlepiej zrobić kilka dni przerwy, aż zasinienia wchłoną się. Najważniejsza jest to aby mata do akupresury na brzuch była stosowana regularne, dzięki czemu szybciej zaobserwujemy zniwelowanie dokuczającego nam bólu.