Maty do akupunktury są dedykowana do nacisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w istocie taką samą funkcję jak wykonany masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są modne już od około 7 tys lat i pochodzi z typowej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na pewno nie zastąpi nam wizyty u doktora, ale wspomoże proces leczenia. Maty do akupunktury możemy sami wykorzystywać w domu, ale winniśmy dobrać takie, które będą dla nas idealne. Jak dobrać właściwe maty do akupresury? Na samym wstępie powinno się wspomnieć, że wyróżniamy kilkanaście modeli mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla początkujących. Kolce są rozmieszone na macie w odstępach około 6 mm. Zbudowane są one z tworzywa sztucznego, a ich końce są nieostre.
  • maty do akupunktury dla pań średnio zaawansowanych. Przede wszystkim kolce które także są stworzone ze sztucznego tworzywa są ostre i jest ich na macie o wiele więcej.
  • maty do akupresury dla pań zaawansowanych – kolce w tym przypadku są stworzone z metalu, lub plastiku. Są niezwykle szeroko rozstawione, dzięki czemu możemy czuć niezwykle intensywne uczucie podczas masażu.

Igły nigdy nie uszkodzą ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć tylko igieł, mogą być także wyposażone w plastikowe koła na których znajdują się wypustki. Dla pań pierwszy raz je próbujących mogą wyglądać przerażająco. Choć już po pierwszym masażu na takiej macie możemy zobaczyć jakie posiada pozytywne wyniki dla naszego zdrowia. Dodatkowe urządzenia. Jeśli potrzebujesz wzbogacić swój zestaw do akupresury powinieneś zakupić poduszkę do akupresury.

Polepszy ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami powinno się zastanowić się czy nie jest warto zakupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obie mają tenże sam model kolców dostosowany do naszych upodobań. Maty do akupresury potrafią być stworzone z plastiku lub gumy, lecz także potrafią być pokryte materiałem. Jeśli chcemy je używać w gabinetach fizjoterapeutycznych przez większa ilość osób to na pewno powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one proste w utrzymaniu oraz można je szybko zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny świetnie sprawdzi się w użytkowaniu domowym. Ostatnim czasem niezwykle rozpowszechnione są maty naturalne czyli wykonane z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, a jej rozmiar czy ma znaczenie? Wszystko zależy od tego na które partie ciała ma być stosowana. Jeśli planujemy uciskać jeden istotny punkt mata z wypustkami może być niewielka. Dzięki temu będziemy mogli ja wynieść ze sobą do biura czy na wyjazd. Nie musimy na niej tylko leżeć, możemy też siedzieć bądź stać. Takie maty do akupunktury https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 są mniej poręczne, dlatego ważne aby przed ich nabyciem zdecydować jakie partie ciała mają być poddane zabiegowi. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same wyniki terapeutyczne. Ich wybór winien być zależny tylko od naszych upodobań.