Każdy z nas na 100% spotkał się z pojęciem akupresury. Jest to metoda, która wywodzi się z Azji. Akupresura, inaczej określana również jako bezigłowa akupunktura, jest stosowana w leczeniu zaburzeń i dolegliwości różnorodnego pochodzenia. Mata do akupresury na kręgosłup https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 ma na celu spowodowanie delikatnego ucisku na dane partie ciała. Najczęściej wykonana jest z wypustek plastikowych lub metalowych ( dla bardziej zaawansowanych aby pod wpływem ciężaru korzystnie naciskane wybrane partie ciała. W obecnym świecie powstały specjalne maty, które możemy wykorzystywać osobiście w apartamencie na różne dolegliwości jak:

  • mata do akupresury na brzuch
  • mata do akupresury na ból głowy
  • mata do akupresury na cellulit
  • mata do akupresury na kręgosłup
  • mata do akupresury na migreny

Mata do akupresury na brzuch jej ważnym założeniem jest uruchomienie odpowiednich elementów na brzuchu za pomocą wypustek. Chcąc zmienić jakość skóry na brzuchu ją uelastycznić mata się do tego doskonale nadaje. Mata do akupresury na brzuch stosowana jest zwykle przy takich dolegliwościach jak wzdęcia, zaparcia, zgaga. Mata do akupresury na ból głowy potrafi być wykorzystywana bez wskazań lekarskich. Mata do akupresury na migreny poprawia krążenie krwi, dzięki czemu ma to nadzwyczaj efektywny wpływ na bóle głowy. Mata do akupresury na ból głowy pozwala na rozluźnienie mięśni oraz ograniczenie napięcia w zakresie szyi. Mata do akupresury na migreny uwalnia oksytocynę, dzięki temu zmieni nasze nastawienie i ograniczy ból. Można również nabyć zagłówek do akupresury, która stymuluje obszar szyi, przecież nie jest to powód konieczny, aby sama mata do akupresury na ból głowy przynosi pozytywne wyniki. Mata do akupresury na cellulit – cellulit jest spowodowany zmianami strukturalnymi w podskórnej warstwie tkanki tłuszczowej i nie może zniknąć bez masowania warstw wewnętrznych. Może przytrafić się każdemu z nas bez względu na wagę. Mata do akupresury na cellulit i masaż nią pomoże: pobudzić układ limfatyczny, poprawić przepływ krwi, uelastycznić i poprawić skórę. Mata do akupresury na kręgosłup doskonale sprawdza się w wleczeniu dyskopatii, lecz również z bólami kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Wymienia się, że około 25% osób do 50 roku życia ma z nim kłopot. Mata do akupresury na kręgosłup pomoże nam w potyczce z rwą kulszową czy uszkodzeniami dysku.

Czas automasażu dopasuj do osobistych możliwości. Idealna mata igłowa na ból umiejscowiony w odcinku lędźwiowym to niewielki aplikator lub zagłówek do akupresury, które dobrze dostosowują się do krzywizn kręgosłupa. Kolana powinny być w tym| czasie trochę zgięte. Którakolwiek z wypunktowanych mat ma swoje właściwości. Jeżeli będziemy je używać na 100% po paru tygodniach zaobserwujemy dobre wyniki. Musimy również w czasie pierwszych zajęć zapytać fachowca jakie pozycje i jak najkorzystniej jest stosować mata do akupresury na brzuch czy mata do akupresury na cellulit. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ możemy sami zobaczyć filmiki na internecie i razem z innymi wypróbować terapie w domu.