Stoły do rehabilitacji to zasadnicze wyposażenie każdego salonu rehabilitacyjnego. Bez niego trudno nam będzie wykonywać masaże. Jednak jak dobrać stoły do rehabilitacji, tak by zaspokoiły nasze wymagania w 100%. Na samym początku należy zadać sobie pytanie do jakich zabiegów będziemy wykorzystywać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich przeznaczenie. Stoły do rehabilitacji potrafimy wykorzystać do masażu, terapii manualnej, pionizacji chorego czy jako leżanki. Należy również pomyśleć jaka grupa ludzi w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla osób starszych. Stoły do rehabilitacji zasadniczy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji przeznaczone są do salonów, jakie drobią tylko i wyłącznie masaże na miejscu. Posiadają one stabilną i ciężką konstrukcję, oraz różne dodatkowe funkcje. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w najbardziej zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na ilość elementów, z których składają się stoły do rehabilitacjhttps://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36i. Zmiana ich ułożenia pozwala bowiem nam większy komfort i wygodę działania oraz rozwija możliwość wykorzystania stołu. Stoły do rehabilitacji, jakie mają np 3 części regulowane pozwalają nam właściwsze przygotowanie choregi, oraz maksymalny komfort w czasie pracy. Do terapii manualnej idealnie sprawdzają się stoły do rehabilitacji, jakie mają od 5-7 łamań. Są one bardzo praktyczne i zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają również dodatkowe akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort chorego, lecz również wycięcie na twarz w zagłówku. Jeśli zabieg jest prowadzony na kręgosłup ułożenie pacjenta jest szczególnie istotne. Konstrukcja stołu jest również niezwykle ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją przeważnie wzmocnioną. Jeśli zamierzasz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy gabinetami, tutaj niezbędne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przenieść. Kółka możemy blokować na chwila masażu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z chorym.
  • stoły do rehabilitacji| przenośne- jak sama nazwa świadczy możemy je transportować i zabieg wykonać w domu chorego. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich istotną cechą jest niska waga, by swobodnie się go przewoziło. Są one wykonane ze stabilnego antybakteryjnego materiału i łatwo się je składa. Sporo z nich ma dodatkowe pokrowce, tak by stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji mobilne powinny być również bezpieczne w czasie zabiegu, więc przed nabyciem możemy dokładnie porównać modele.

Wybór w sklepach jest naprawdę imponujący. Stoły do rehabilitacji możemy nabyć w korzystnych cenach, ale im więcej| będą posiadały funkcji tym niestety wartość będzie wyższa. Jednak wyselekcjonowanie odpowiedniego modelu winien być oparty o wnikliwą analizę wszystkich dostępnych modeli i nabyty rozsądnie przez fizjoterapeutę.