Aby wybrać właściwe stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Powinno się na nim pracować komfortowo fizjoterapeucie, lecz także chory winien czuć się dobrze. Stół do masażu to konieczne wyposażenie każdego gabinetu. Lecz jego nabycie nie jest oczywiste. Powinno się wziąć pod uwagę dużo parametrów jak wielkość, regulację także jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka całego gabinetu, a nawet kliniki, więc powinno się dobrać wzór, który będzie się doskonale prezentował. Stół do rehabilitacji możemy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, https://gimtuszow.pl/2022/09/19/gdzie-nabyc-nowy-polski-stol-do-rehabilitacji-aby-dobrze-sie-na-nim-robilo-masaz/ który jest przenośny powinien mieć dużo udogodnień, aby szybko można było go spakować i przetransportować. Powinien mieć pokrowiec, by nie pobrudził się nam w czasie transportu. Wielką korzyścią będzie jego waga im lżejszy tym korzystniejszy dla nas.

Stół do masażu i rehabilitacji mobilne świetnie sprawdzają się pośród fizjoterapeutów, jacy prowadzą zabiegi w domach klientów i regularnie muszą go transportować. Wartość takiego stołu jest też mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić normalnie na trzy części

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna zaletą, która mają stoły elektryczne do masażu to regulacja wysokości w sposób ciągły lub skokowy. W pierwszym modelu- ciągły wysokość przystosowana jest swobodnie, w każdym możemy zatrzymać stół na odpowiedniej dla nas wysokości nawet w czasie zabiegu. Stół do rehabilitacji powinien mieć odpowiednią ilość segmentów. Modyfikacja ich ustawienia daje bowiem nam duży komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Lepsze przygotowanie chorego pozwala bowiem izolację danych obszarów ciała i przygotowywanie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji powinien być również pokryty takim materiałem, aby można było go lekko czyścić. Jeśli stół do masażu jest użytkowany w gabinecie, a my jako właściciele chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego wnętrza toż zapewne są one w wielu kolorach. Miejmy na uwadze jednak, aby dobrać ton i obicie, które jest trwałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wybrać w należytym kolorze, aby komponowały się perfekcyjnie z naszym gabinetem. Miejmy na uwadze, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Ważna jest też wysokość stołu, jaka powinna być regulowana, nie tylko dla osoby na zabiegu ale przede wszystkim dla lekarza. On właśnie spędza nad nim mnóstwo godzin i musi czuć się komfortowo.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to gdzieś 120 cm. Jest on wygodny dla każdej kobiety dorosłej. Podobnie sytuacja wygląda z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu obowiązkowy w czasie pracy fizjoterapeuty, więc warto przeznaczyć nieco czasu, aby wyselekcjonować najdogodniejszy dla nas.