Polski stół do rehabilitacji to kluczowe wyposażenie wszystkich gabinetów. Żaden nie może bez niego istnieć. Pacjent pragnie, aby masaż czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej ekskluzywny ponieważ tak niezmiernie ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny winien być dobrany nie tylko pod kątem pacjenta, lecz również aby był funkcjonalny dla fizjoterapeuty, bo przecież on spędza działając na nim sporo czasu. Na naszym rynku widocznych jest sporo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest chyba najkorzystniej zaawansowanym urządzeniem oraz niestety najdroższym. Ale jest coraz częściej wybierany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na użycie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na mobilny i stacjonarny. Różnica jest tu duża, gdyż jak rozumiemy stół przenośny nie będzie tak wygodny i musi szybko się składać. Stół rehabilitacyjny przenośny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • ma specjalne urządzenie do łatwego transportu jak samochody.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • wytrzymała konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • odpowiedni dla pacjenta
 • regulowana wysokość

już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości leżanki. Jest ona szczególni istotna jeśli chodzi o pracę i wykonywane zabiegi, a tym samym oddziałuje na odpowiedniejszą jakość rehabilitacji oraz pozwala na krótszy powrót do sprawności.

Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama nazwa wskazuje będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może mieć też regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi mieć prądu i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona także dosyć wygodna w użyciu. Czy ilość części jakie posiada elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy zabiegach? Oczywiście, że tak. Ale to rehabilitant powinien precyzyjnie określić zakres masaży przeprowadzanych w gabinecie i do tego wyszukać dobry stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy poznać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być solidny oraz prosty w prowadzeniu. Są one zupełnie ciężkie dlatego wyposażone zostały w kółka, które pomagają jego poruszanie. Oczywiście na okres masażu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie ruszał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą znakomite dla dzieci, ale dla dorosłych są one za niskie i potrzebują mieć min 68 cm. Szerokość stołu korzystna to 100 cm ale dla osób starszych elektryczny stół do rehabilitacji| winien mieć blisko 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie znacznie większy. Poszukując doskonały stół rehabilitacyjny powinniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, jednak przede wszystkim na komfort pracy rehabilitanta i pacjenta.