Na samym początku należy wyjaśnić czym jest mata do akupresury z poduszką i jaka jest rozbieżność pomiędzy akupunkturą i akupresurą. Obie te metody pochodzą ze wspólnej idei, ale różnią się od siebie w wielkim stopniu. Akupunktura to nakłuwanie miejsc ustalonych na ciele za pomocą igły. Przeważnie na początku jest ona bolesna i może powodować powstawanie siniaków. Akupresura z kolei nie potrzebuje pomocy fachowca, jednak jest ona systematycznie z nią porównywana. Nauczenie się punktów energetycznych z których korzystamy w okresie zabiegu nie jest całkiem łatwe.
Mata do akupunktury z poduszką jak ją wykorzystywać? Dużo z nas codziennie korzysta takiej maty przy codziennych czynnościach np praca biurowa. Ale taka mata do akupresury z poduszką pozwala na masaż trudno widocznych miejsc na ciele. Zagłówek stanowi świetne podparcie kręgosłupa szyjnego i jest zawarta w zestawie. Mata do akupunktury z poduszką sesje na niej powinny dokonywać się systematycznie. Najkorzystniej jeśli korzystamy z niej systematycznie, a każda sesja trwa około 30 minut. Idealnie jest jeśli jesteśmy w stanie wykorzystać – mata do akupresury z poduszką w zwykłej pracy. Wędrując do biura bierzemy ją ze sobą i siedzimy na niej przez większość etapu pracy. Mata do akupunktury z poduszką dla początkujących może stać się nie lada wyzwaniem, lecz z czasem przyzwyczaimy się do kolców i będziemy mogli na niej spędzać dużo czasu. Więc takie maty są zrobione z kolców plastikowych dla początkujących i kolców metalowych, które niestety są bardziej bolesne dla zaawansowanych.

Poduszkę możesz użyć osobno do stymulacji zakończeń nerwowych na małym odcinku. Żeby zdobyć pełny efekt zrelaksowania, najkorzystniej zainwestować jednak w pełną matę. Mata do akupunktury z poduszką stosowana często może wpływać na zmniejszenie migren, bóli stawów, a nawet cellulitu. Świetnie sprawdza się w łagodzeniu stanów depresyjnych i walki z brakiem snu. Tego typu kuracja jest coraz bardziej znana zwłaszcza w USA, jednak u nas także coraz więcej ludzi z niej korzysta. Mata do akupresury z poduszką jest prosta i potrafimy zabrać ją w jakiekolwiek pomieszczenie. Łatwo się składa oraz mało miejsca. Mata do akupunktury z poduszką jest zazwyczaj pokryta naturalną bawełną , a kolce są antyalergiczne, wiec każdy może śmiało z niej korzystać na terapii powinniśmy posiadać swoja osobistą matę, chociaż pokrowce są zdejmowane, dzięki czemu bez problemu potrafimy zadbać o czystość. Mata do akupresury z poduszką jak można zacząć ją wykorzystywać? Na wstępie winniśmy położyć się na niej w cienkim ubraniu. Systematycznie zwiększaj czas użytkowania maty po przyzwyczajeniu się do niej. Na początku może być odczuwalny pewien ból. Błyskawicznie jednak zauważysz, po paru sesjach skuteczne działanie maty na twój organizm. Warto ją używać samemu lub pod okiem specjalisty.