Najważniejszym sprzętem w pracy fizjoterapeuty jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii winien być ergonomiczny i wygodny również dla pani masującej jak i tej robiącej masaż.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki wyselekcjonować na co zwrócić uwagę?
Nabywając stół stacjonarny do masażu powinno się skupiać się pewnym założeniu, jakie dla każdego z nas na 100% będzie osobiste. Jeśli masaż jest twoją hobby i będzie prowadzony sporadycznie nie jest ci konieczny luksusowy i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Jednak jeśli codziennie przyjmujesz na nim chorych powinieneś dokładnie przemyśleć jaki stół do fizjoterapii kupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najpopularniejsze będą stoły do masażu przenośne, które normalnie pozbawione są automatyki, bowiem jest ona ciężka. Więc taki stół do fizjoterapii możemy kupić już w sumie 2 tys, złotych. Powinien on mieć pokrowiec do noszenia, sprawnie i szybko się składać. Jego waga jest też znacznie lekka, dzięki czemu potrafi go każdy łatwo przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już inna sprawa. Mogą one dochodzić cenowo aż do kilkunastu tysięcy. Niektóre z nich są w pełni automatyczne – siedzenie i zagłówki reguluje się za pomocą pilota.

Drugie natomiast są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, jakie są się na spodzie stołu. Najtańszą wersja będzie tutaj stół stacjonarny do masażu, jaki ma ustalaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki surowiec wybrać?
Potrafią być one stworzone z drzewa lub z aluminium. Aluminiowe stoły są zazwyczaj lekkie, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły mobilne. Stół do fizjoterapii z drzewa to przede wszystkim oryginalny kształt oraz naturalność .Takie stoły idealnie sprawdzają się więc w formie stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o dobrej wysokości to niezastąpiony element każdego masażysty. Działa przy nim poprzez wiele godzin i| żeby nie obciążać nadmiernie kręgosłupa na wysokość winna być regulowana. Jest to konieczne do zrealizowania poprawnie zabiegu. Szerokość leżanki jest też czymś niezmiernie istotnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien posiadać szerokości mniejszej niż 60 cm, ale również za znacznie bardziej przydatne oraz uniwersalne zakłada się, stoły minimum 70 cm. Jeżeli chodzio potrzeby chorego stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może posiadać nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na pewno o wiele komfortowo niż na leżance o szerokości 60 cm. Przy masażach twarzy czy stóp liczy się ergonomia oraz łatwy dostęp do właściwych części ciała. Uwagę warto wówczas zwrócić na obecność regulowanych segmentów umożliwiających na położenie ciała klienta w pozycji komfortowej zarówno dla niego, jak i dla specjalisty. Odpowiedni stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór łatwy. Najkorzystniej zasięgnąć informacji w specjalnym sklepie, gdzie sprzedawca doradzi nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej użyteczny.